Kondenzační sušiče tlakového vzduchu

Kondenzační resp. vymrazovací sušiče pracují na principu ochlazení (vymražení) proudu stlačeného vzduchu pod teplotu rosného bodu vzduchu přicházejícího od kompresoru resp. z pneumatického systému. Toto ochlazení způsobí kondenzaci a vyloučení přebytečné vlhkosti ze vzduchu. Kondenzační sušiče dosahují nad nulových teplot rosných bodů, minimum je +2oC až 3oC (tj. třída 4 dle ISO 8573.1). Kondenzační sušiče se používají pro provozy, kde teplota prostředí neklesá pod 0 oC.

Možnosti využití jsou dány volbou a konstrukčními parametry konkrétního typu sušiče. Výkonově jsou určeny pro nejširší rozmezí výkonů, od malých až po velká průtočná množství, pro tlaky vzduchu na vstupu až do 50 bar a pro teploty na vstupu až do 100oC. Mohou být využity ve všech oblastech průmyslu. Instalace je možná nejen přímo v prostoru kompresorových stanic pro výkon jednoho nebo celé skupiny kompresorů jako celku, ale i v samostatných potrubních větvích vedoucích k jednotlivým koncovým zařízením s  nároky na kvalitu vzduchu vyššími, než jaká je běžně potřebná v ostatním provozu uživatele.

Sušiče jsou podle volby typu vhodné jak pro provozy s požadavky pro místní ovládání přímo z vlastních řídících jednotek na stroji, tak i pro provozy s nejvyššími nároky na dálkové řízení, ovládání a sledování s připojením na PC či automatizovaný řídící systém uživatele v řídící místnosti.

Série ACT a TDF - sušiče pro standardní podmínky

Série ACT a TDF - sušiče pro standardní podmínky

Průtok vzduchu: 0,35 až 200 m3/min
Tlak max.: od 8 do 14 bar
Příkon: 0,15 až 15,3 kW
Tlakový rosný bod: + 2oC

Kondenzační sušiče tlakového vzduchu modelové řady ACT jsou vzduchem chlazené stacionární odhlučněné kompaktní jednotky. Díky použití unikátního patentovaného chladícího modulu ALU-DRY se vyznačují vysokým výkonem, efektivitou chlazení a hospodárnosti provozu. Provoz je plně automatický včetně automatického řízeného odvodu kondenzátu. Hlavní předností sušičů řady ACT je naprostá minimalizace tlakových ztrát tlakového vzduchu proudícího přes sušič a konstantní tlakový rosný bod i při rozdílných pracovních podmínkách.
Více informací …

Série AHT – sušiče pro vysoké teploty

Série AHT – sušiče pro vysoké teploty

Průtok vzduchu: 0,55 až 10,5 m3/min
Tlak max.: 14 bar
Vstupní teplota max.: + 1000C
Tlakový rosný bod: + 7oC

Vymrazovací sušičky řady AHT jsou speciálně určeny pro sušení tlakového vzduchu s vysokou teplotou (až do 100oC) na vstupu do sušiče. Zajišťují účinné odstranění vzdušné vlhkosti nasáté kompresorem, řízenou kondenzaci vodních par, odloučení kondenzátu od stlačeného vzduchu při teplotě okolního prostředí až do 50 oC a automatický odvod vzniklého kondenzátu mimo pneumatický systém. Upravený vzduch splňuje požadavky na kvalitu podle normy ISO 8573.1, třídy 5 pro zbytkovou vlhkost a třídy 3 pro tuhé znečišťující látky.
Více informací...

Série PLH – sušiče pro vysoké tlaky

Série PLH – sušiče pro vysoké tlaky

Průtok vzduchu: 0,42 až 50,5 m3/min
Tlak max.: 50 bar
Příkon:   0,15 až 6,5 kW
Tlakový rosný bod: + 3oC

Kondenzační (vymrazovací) sušiče řady PLH pro vysokotlaké vzduchové systémy až do tlaku 50bar zajišťují účinné odstranění vzdušné vlhkosti nasáté kompresorem, řízenou kondenzaci vodních par a odloučení kondenzátu od stlačeného vzduchu i další odvod vzniklého kondenzátu mimo pneumatický systém. Jsou vybavené deskovými výměníky tepla speciální konstrukce, které jsou optimalizované pro vysokotlaké aplikace sušičů vzduchu a certifikováné pro vysoký tlak. Kompletní chladicí okruh a separátor kondenzátu jsou projektovány a dimenzovány pro zvýšení výkonnosti a jsou v souladu s nařízením 97/23/CE-PED.
Více informací...

Potřebujete pomoci s výběrem kondenzačního sušiče? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Volba zařízení

Pro výběr vzduchového kompresoru či zařízení na úpravu vzduchu je nutné zvolit základní požadované parametry:

  • Tlak
  • Výkonnost resp. průtok vzduchu
  • Kvalita vzduchu

Kontaktujte nás

TECHNO-AIR s.r.o.
Liberecká 102
466 01 Jablonec nad Nisou

Tel./Fax.: +420 483 360 125
Tel./Fax.: +420 483 360 145
E-mail:

TECHNOLOGY GROUP

TECHNO-AIR s.r.o.
Technika stlačeného vzduchu.
TECHNOLOGY s.r.o.
Balicí technika, obaly a fólie.
TECHNOLOGY-GARAGE s.r.o.
Vybavení pro autoservis, pneuservis, dílnu.


TECHNIKA STLAČENÉHO VZDUCHUprodej | poradenství | projekce | realizace | servis