Bezolejové kompresory šroubové

Čistý oleje prostý tlakový vzduch je primárním požadavkem řady výrobních aplikací pro zajištění plynulé a  spolehlivé výroby a kvality vlastních produktů. Ze sortimentu TECHNO-AIR jsou pro tyto provozy s nejvyššími nároky na čistotu vzduchu určeny šroubové kompresory série PS-KAT (9 až 75kW), PS-AS a PS-WS (75 až 200kW) konstruované pro dodávku tlakového vzduchu bez přítomnosti oleje. Kompresory jsou stavěny s odolností pro nepřetržitý provoz.

Jsou to rotační objemové stacionární odhlučněné jednostupňové nebo dvoustupňové šroubové kompresory skříňového provedení s kompletním vybavením. Stlačování se dosahuje šroubovým blokem absolutně bez přítomnosti oleje na straně vzduchu (série PS-AS, PS-WS) popř. blokem mazaným s integrovanou technologií katalytického odloučení oleje z tlakového vzduchu (série PS-KAT), garantující technicky oleje prostý vzduch. Chlazení volitelné vzduchem nebo vodou. Přímý pohon šroubové jednotky přes pružnou spojku nebo převodovku.
Šroubové kompresory bezmaznéVýznamným faktorem pro volbu šroubového kompresoru je vedle požadovaných výkonových parametrů i volba způsobu jeho regulace.

Polohová regulace s režimem -tlakování-časově a tlakově řízeným chodem naprázdno-stop je standardním provedením šroubových kompresorů, využívanou alternativou pro stabilní spotřeby vzduchu je i tzv.proporcionální chod kompresorů s eliminací opakovaných startů. Výhodou kompresorů tohoto typu jsou příznivé pořizovací náklady.

Plynulá regulace výkonnosti šroubových kompresorů změnou otáček motoru frekvenčním měničem je nejhospodárnějším způsobem řízení chodu, které umocňuje přednosti šroubových kompresorů. Plynulá regulace přináší především úspory energie okolo 25 až 40% a nižší opotřebení v porovnání se standardními šroubovými kompresory s polohovou regulací. Technické přednosti sice zvyšují pořizovací cenu, ta se však rychle vrací v úsporách za energii.

Volba podskupiny podle způsobu regulace:

Polohová regulace

Plynulá regulace

Výkonnost FAD:  1,53 až 36,3 m3/min. Výkonnost FAD:  0,40 až 35,3 m3/min.
Tlak: 7,5– 8,5 -10 bar Tlak:  7,5– 8,5 - 10 bar
Elektromotor: 9  až 200 kW Elektromotor:  9 až 200 kW

Hlavní přednosti šroubových kompresorů pro dodávku bezolejového vzduchu a argumenty pro jejich volbu:

  • Vysoká kvalita vzduchu
  • Dlouhá životnost
  • Vysoká spolehlivost
  • Vysoká výkonnost
  • Nízká spotřeba energie
  • Nízká teplota vzduchu
  • Nízká hladina hluku
  • Provoz bez vibrací a rázů
  • Jednoduchá instalace

Aplikace - využití

Šroubové kompresory pro dodávku bezolejového vzduchu jsou určeny pro provozy s nejvyššími nároky na čistotu vzduchu, jako např. chemický průmysl, farmacie, zdravotnictví, potravinářství, elektronika, textilní průmysl, pneudopravu, atd.

Jejich využití je jak jednotlivě jako lokální zdroj tlakového vzduchu, tak i při instalacích kompletních kompresorových stanic s propojením více kompresorů včetně připojení dalšího doplňujícího zařízení na úpravu tlakového vzduchu tj. zařízení pro sušení a filtrace prachu, svod a úpravu kondenzátu, využití odpadního tepla.

Splňuji požadavky jak na místní ovládání tak i  nejvyšší nároky na dálkové řízení, ovládání přes PC či automatizovaný řídící systém provozovatele.

Pro optimalizaci investičních i dalších provozních nákladů lze při osazení kompresorovny více stroji kombinovat kompresory s polohovou i plynulou regulací. Kompresory s polohovou regulací pak obvykle pracují na výkon potřebný pro pokrytí minimálních odběrů vzduchu provozovatele, kompresor s plynulou regulací pak s nejvyšší efektivností optimalizuje výkon a hospodárnost provozu celé strojovny, kdy plynule vyrovnává dodávku tlakového vzduchu mezi minimy a maximy při kolísání spotřeby výrobní technologie provozovatele.

Šroubové kompresory bezmazné

Šroubové kompresory bezmazné

Šroubové kompresory bezmazné

Šroubové kompresory bezmazné

Potřebujete pomoci s výběrem bezolejového kompresoru? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

TisknoutTECHNIKA STLAČENÉHO VZDUCHUprodej | poradenství | projekce | realizace | servis