Pístové kompresory

Pístový kompresor je tradiční zdroj tlakového vzduchu, který se využívá především tam, kde není trvalý a nepřetržitý odběr tlakového vzduchu. Pístové kompresory se uplatňují i ve specializovaných oborech s požadavky na vysoké tlaky nebo např. ve zdravotnictví a laboratořích, kde se klade nejvyšší důraz na maximální čistotu vzduchu.

Pístové kompresoryvyrábíme ve 3 variantách:

  • Ekonomické provedenípro příležitostné využitív domácích dílnách a méně náročných provozech.
  • Pro náročné profesionální uživatele na montážních a servisních pracovištích, stavbách či při řemeslné výrobě.
  • Stacionární kompresorya tlakové stanice s nejvyšší odolností, určené pro profesionální dílny a náročnější průmyslové aplikace.

Přenosné kompresory

Přenosné kompresory

Výkonnost: 0,105 až 0,205 m3/min
Tlak max.: 8 - 10 bar
Elektromotor: 0,75 až 1,5 kW
Vzdušník: 0 až 50 litrů

Malé pojízdné bezolejové kompresory ekonomické řady jsou určené pro montáž, domácí dílnu či garáž a hobby použití. Výhodou je jejich bezúdržbovost. Tyto jednostupňové kompresory mají jeden válec, který je plně vybavený ovládacími a bezpečnostními prvky, mají přímý pohon od elektromotoru a tlakovou nádobu v práškovém laku.

Více informací

Montážní kompresory

Montážní kompresory

Výkonnost: 0,170 až 0,830 m3/min
Tlak max.: 8 - 10 bar
Elektromotor: 1,5 až 5,5 kW
Vzdušník: 20 až 100 litrů

Přenosné olejem mazané kompresory s jedním nebo dvěma válci a přímým pohonem od elektromotoru. Kompresory jsou jednostupňové. Využijí je profesionální řemeslníci, servisní technici, tesaři, montážní pracovníci atd.

Více informací

Kompresory PROFI

Kompresory PROFI

Výkonnost: 0,250 až 0,830 m3/min
Tlak max.: 10 - 14 bar
Elektromotor: 1,5 až 5,5 kW
Vzdušník: 24 až 270 litrů

Mobilní olejové kompresory pro profesionály a náročné uživatele. Mají robustní dvouválcový agregát a jednostupňové a dvoustupňové stlačování. Pomaloběžný řemenový pohon od elektromotoru. Na výběr máte z ležaté nebo stojaté tlakové nádoby v práškovém laku. Kompresory najdou využití u profesionálních řemeslníků, v dílnách, pneuservisech, autoservisech atd.

Více informací

Kompresory PROFI INDUSTRY

Kompresory PROFI INDUSTRY

Výkonnost: 0,350 až 2,140 m3/min
Tlak max.: 10 - 14 bar
Elektromotor: 2,2 až 15 kW
Vzdušník: 200 až 900 litrů

Tento typ stacionárních kompresorů mazaných olejem je vhodný pro náročné provozní podmínky. Robustní dvouválcový agregát, jednostupňové a dvoustupňové stlačování, vysoce účinné chlazení a řemenovým pohon.

Dodáváme i tandemové verze osazené dvěma kompresorovými agregáty. Ležatá nebo stojatá tlaková nádoba v práškovém laku. Robustní konstrukce, materiálová stavba a pomaloběžný převod garantují vysokou životnost a spolehlivost i pro každodenní náročné profesionální a průmyslové použití.

Více informací

Odhlučněné kompresory

Odhlučněné kompresory

Výkonnost: 0,098 až 1,070 m3/min
Tlak max.: 7 - 10 bar
Elektromotor: 0,56 až 7,5 kW
Vzdušník: 6 až 500 litrů

Mobilní i stacionární bezolejové i olejem mazané kompresory v širokém výkonovém rozmezí jsou určené pro instalaci přímo na pracovišti. Kompresory jsou osazeny v kapotách s protihlukovou izolací a pro spolehlivý provoz jsou vybaveny účinným vzduchovým chlazením.

Stlačování podle typu jednostupňové a dvoustupňové. Přímý nebo řemenový pohon od elektromotoru. Ležatá tlaková nádoba v práškovém laku. Využití od laboratoří, restaurací, balíren zboží, zkušeben atd. až po průmyslové aplikace.

Více informací

Kompresory s benzinovými nebo diesel motory

Kompresory s benzinovými nebo diesel motory

Výkonnost: 0,275 až 0,670 m3/min
Tlak max.: 10 bar
Elektromotor: 4 až 9 HP
Vzdušník: 6 až 34 litrů

Kompresory určené k použití všude tam, kde není k dispozici zdroj elektrické energie jako např. v zemědělství, na stavbách apod. Jsou vybaveny podvozky s širokými pneumatikami pro snadný transport v každém terénu. Pohon od benzínových motorů Honda (3, 4 a 7 kW) nebo diesel motorů Yanmar (5 kW).

Více informací

Dentální, medicinální a laboratorní kompresory

Dentální, medicinální a laboratorní kompresory

Výkonnost: 0,100 až 0,900 m3/min
Tlak max.: 7 - 8 - 10 bar
Elektromotor: 0,75 až 11 kW
Vzdušník: 6 až 200 litrů

Mobilní i stacionární bezolejové odhlučněné i neodhlučněné kompresory využijete ve zdravotnictví, dentálních ordinacích a laboratořích. Díky použitým materiálům a technologiím garantují tyto kompresory nejvyšší čistotu tlakového vzduchu vyžadovanou koncovými zařízeními a nářadím ve výše uvedených oborech.

Materiál válců, pístů, kroužků a celé vybavení vylučují možnost koroze. Vnitřní povrch tlakových nádob je opatřen speciální povrchovou úpravou. Kompresory jsou vyráběny rovněž ve verzích s integrovaným sušičem tlakového vzduchu.

Více informací

Vysokotlaké kompresory a boostery

Vysokotlaké kompresory a boostery

Výkonnost: 0,13 až 4,45 m3/min
Tlak max.: 15 – 20 - 30 – 35 - 40 bar
Elektromotor: 1,5 až 15 kW

Vysokotlaké kompresory a boostery jsou určené převážně pro průmyslové aplikace se speciálními požadavky na vysoký tlak vzduchu. Jsou to robustní dvoustupňové kompresory zesílené konstrukce s kompresorovým blokem ze šedé litiny mazané olejem.

Kompresory jsou vybaveny účinným vzduchovým chladicím systémem. Pohon od elektromotoru zajišťuje řemenový převod. Kompletní vybavení ovládacími a bezpečnostními prvky. Provedení se vzdušníkem i samostatně na nosném rámu.

Více informací


Další související zařízení:

Potřebujete pomoci s výběrem pístového kompresoru? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

TisknoutTECHNIKA STLAČENÉHO VZDUCHUprodej | poradenství | projekce | realizace | servis